Zdeněk Beran - Portrét

Kombinovaná technika železa, dřeva a dalších prvků. 43x30 cm. Nesignováno. Nerámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 43 cm

o autorovi: 1937 - 2014
Narodil se v Dolní Dobrouči. Studoval pražskou AVU u prof. Sychry. kde se po r. 1989 sám stal profesorem. Během studia byl členem neformální skupiny, která si říkala "Somráci" a symbolizovala anarchismus životních postojů i autonomii umění jako součásti života. Ve své tvorbě se zaměřil na trukturální abstrakci, patřil k radikálním protagonistům českého informelu. Je zastoupen ve většině českých a moravských galerií a v prestižních sbírkách v zahraničí.

posouzeno znalcem doporučujeme
153984. Portrét
Zbývá:26 dnů, 13 hodin
Konec dražby:25.02.2026 20:03:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč