František Viktor Mokrý - Minice

Akvarel, 41x58 cm, signováno vpravo dole František V. Mokrý, rám, zaskleno.

1892, Praha - 1975, Praha
Student UMPRUM (1910-1913, prof. Dítě, Hofbauer a Preisler), poté přešel za Preislerem na AVU (1913-1915). Podnikl zahraniční cesty po Německu, Dalmácii i Itálii. Nějakou dobu pobýval v okolí Dubrovníku. Malíř figurálních kompozic, genrů, krajin, podobizen a zátiší. Byl také grafikem a ilustrátorem. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

Pozn.: Malba poškozena. Rám mírně poškozen.

4650. Minice
Dražba ukončena:25.05.2016 21:00:55
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:700 Kč