Alena Dostálová

307335. Šeříky

popis: Olej na plátně, 85x60 cm. Signováno vlevo dole Dostálová. Nerámováno.

o autorovi: 1932 - 2011
Narodila se v Praze. Studovala v Praze UMPRUM u prof. Fišárka. Tuzemské veřejnosti známa především ve spojení s osobitými kreslenými vtipy pro humoristicko-satirický týdeník Dikobraz, díky nimž bývá považována za První dámu českého kresleného humoru, či z rozsáhlého díla knižních ilustrací. V zahraničí se proslavila a je ceněna především jako malířka vyznačující se originálním stylem, neobyčejnou žánrovou pestrostí a kombinacemi technik. Skutečný úspěch a řadu prestižních ocenění sklízela ve světě. Vystavovala především ve Spojených státech, Polsku, Itálii a dalších zemích. Její díla jsou součástí mnoha veřejných a soukromých sbírek.

zbývá: 2 dnů, 1 hodin

konec dražby: 17.01.2021 20:03:00

vyvolávací cena: 500 Kč

Předmět ještě nebyl dražen