Alexander Neumann

40799. Kubistické tanečnice

popis: Olej na sololitu, 35x25 cm. Signováno vpravo dole Alex N.. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1937, Praha
V Praze žil a tvořil větší část svého života. V mládí získal první odborné zkušenosti pod vedením profesora Karla Lišky. Několik let žil v Brně, zde studoval figurální malbu u prof. Skácela a prof. Kotoučka. V téže době se spřátelil s malířem Bohumilem Matalem, často navštěvoval jeho ateliér a tento malíř nejvíce ovlivnil jeho pozdější tvorbu. Po změně politického režimu hodně cestoval, několik let strávil ve Španělsku, které mu bylo velkou inspirací. Je vnímavým pozorovatelem života, inspirují ho běžné lidské příběhy, do své tvorby však promítá i složitost dnešního světa /obraz „Žal“/ Alex je zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí, např. v Holandsku, Německu, Španělsku a Mexiku. Žije a tvoří v Benešově.

zbývá:

konec dražby: 26.02.2020 19:48:00

vyvolávací cena: 1 500 Kč

minimální příhoz: 100 Kč

aktuální cena: 2 300 Kč