Alexander Neumann - Nabídka

Olej na sololitu, 47x42 cm. Signováno vpravo dole Alex N. Nerámováno.

Nejdelší strana: 47 cm

o autorovi: 1937, Praha
V Praze žil větší část svého života. V mládí získal první odborné zkušenosti pod vedením profesora Karla Lišky. Několik let žil v Brně, zde studoval figurální malbu u prof. Skácela a prof. Kotoučka. V téže době se spřátelil s malířem Bohumilem Matalem, často navštěvoval jeho ateliér a tento malíř nejvíce ovlivnil jeho pozdější tvorbu. Po změně politického režimu hodně cestoval, několik let strávil ve Španělsku, které mu bylo velkou inspirací. Je vnímavým pozorovatelem života, inspirují ho běžné lidské příběhy, do své tvorby však promítá i složitost dnešního světa /obraz „Žal“/. Alex je zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí, např. v Holandsku, Německu, Španělsku a Mexiku. Žije a tvoří v Benešově.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 35 000 Kč.

152265. Nabídka
Dražba ukončena:11.01.2026 20:22:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 400 Kč