Alexander Neumann

38564. Stud

popis: Olej na sololitu. 91x60 cm. Signováno vpravo dole Alex N. Rámováno.

pozn.: Rám mírně poškozen. Pochází přímo z majetku autora.

o autorovi: 1937, Praha
V Praze žil a tvořil větší část svého života. V mládí získal první odborné zkušenosti pod vedením profesora Karla Lišky. Několik let žil v Brně, zde studoval figurální malbu u prof. Skácela a prof. Kotoučka. V téže době se spřátelil s malířem Bohumilem Matalem, často navštěvoval jeho ateliér a tento malíř nejvíce ovlivnil jeho pozdější tvorbu. Po změně politického režimu hodně cestoval, několik let strávil ve Španělsku, které mu bylo velkou inspirací. Je vnímavým pozorovatelem života, inspirují ho běžné lidské příběhy, do své tvorby však promítá i složitost dnešního světa /obraz „Žal“/ Alex je zastoupen v mnoha soukromých sbírkách doma i v zahraničí, např. v Holandsku, Německu, Španělsku a Mexiku. Žije a tvoří v Benešově.

dražba ukončena: 11.12.2019 19:34:10

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 3 500 Kč