Alois Podloucký

35075. Procházka v dešti

popis: Olej na plátně fixovaný na kartonu, 40x54 cm. Signatura vpravo dole nečitelná. Datováno 56. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1890-1965
Narodil se ve Žďáru nad Sázavou. Soukromě studoval ve Vídni u prof. Schaefera, poté v Praze na AVU u prof. Bukovance a Ženíška. Ve své tvorbě se věnoval hlavně krajinomalbě, kdy náměty čerpal hlavně v rodném kraji. Maloval také portréty, zátiší, ale i městké ulice, nádraží, železnice. Zajímavostí je jeho tvorba fotografická, ve které zachytil obyčejný život na Vysočině v polovině 20. století.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 100 Kč

dražba ukončena: 25.09.2019 19:49:21

vyvolávací cena: 700 Kč

vydraženo za: 4 500 Kč