Angola 1. pol. 20. stol. - Soška Bakongo

Nejdelší strana: 37 cm

Dřevo, výška: 37 cm.

Kmen Bakongo může čítat asi 3 miliony lidí. Žijí ve třech státech v Demokratické republice Kongo, Angole a republice Kongo. Zabírají region u ústí řeky Kongo. Rozsáhlý kulturní komplex Bakongo tvoří četné podskupiny mezi nimiž jsou Viliové, Woyové a Yombové. Konžské kmeny produkují rozmanitost uměleckých stylů, přičemž umění Bakongo je jedním z nejznámějších. Figura znázorňuje starého předka, byla umístěna v domě a sloužila na ochranu.

Pozn.: Mírně poškozeno.

Angola 1. pol. 20. stol.
104015. Soška Bakongo
Dražba ukončena:25.10.2023 21:41:53
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč