Akvarel, 16x10 cm, signováno vpravo dole Dwořák, rám, zaskleno
o autorovi: 1817 - 1881
Narodil se v Němčicích u Litomyšle. Studia započal na pražské AVU u prof. Tkadlíka, pak přešel do Vídně k prof. Waldmüllerovi a studia dokončil zpátky v Praze v Rubenově ateliéru. Jako jeden z prvních se věnoval žánrové malbě. Zachycoval idylu prostého života venkovských i městských obyvatel, dobové tradice, slavnosti, náboženské svátky a zvyky.