Bedřich Černý - Na mši

Akvarel, 68x50 cm. Signováno vpravo dole B. Černý. Rám, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 79 cm

Předložené dílo představuje typickou ukázku tvorby Bedřicha Černého zobrazující interiér kostela. Světlo přichází na kompozici z levého úhlu ze strany hlavního oltáře a prosvětluje obrazový prostor. Kompozici dominují teplé zemité tóny, na jejíchž pozadí se vymezují jasné barevné odstíny modré, žluté a červené barvy. Vertikálně orientovaná kompozice zachycuje boční oltáře a bohatě zdobenou kazatelnu, v pozadí vidíme hlavní oltář.  Akvarelová technika je zvládnutá s velkým citem, kompozice je naplněna vzdušností a prostorovostí. Jedná se o vysoce kvalitní dobové zachycení chrámového interiéru, které svědčí o opravdovém mistrovství autora a doporučujeme ho jako vynikající finanční investici.

o autorovi: 1889-1967
Vystudoval pražskou UMPRUM u prof. Maška a speciální školu prof. Pirnera na AVU. Věnoval se hlavně akvarelovým malbám, zobrazoval zejména motivy ze Staré Prahy a vnitřky chrámů.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 80 000 Kč

112774. Na mši
Dražba ukončena:27.03.2024 20:31:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 200 Kč