Bedřich Petrovan - Krajina

Kombinovaná technika. 17x34cm. Signováno vpravo dole B. Petrovan. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1908 – 1986
Malíř, grafik. Studoval na AVU v Praze u J. Obrovského a W. Nowaka. Pracoval jako odborný učitel kreslení na Škole uměleckých řemesel v Brně. Maloval poezii města, jeho projev byl blízký civilismu. Od 80. let se věnoval především zobrazování krajiny, zabýval se také knižní a novinovou ilustrací a knižní grafikou. Byl členem SVU Aleš a Bloku výtvarných umělců moravskoslezských v Brně. Jeho práce jsou zastoupeny v NG Praha, MG Brno, SNG v Bratislavě a jinde.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 36 000 Kč.

Bedřich Petrovan
38687. Krajina
Dražba ukončena:11.12.2019 21:20:00
Vyvolávací cena:500 Kč
nebylo vydraženo