Bedřich Vaníček - Podzim u vody

Olej na kartonu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole B. Vaníček. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1885 – 1955
Malíř, grafik, překladatel. Studoval filologii na UK v Praze a na Sorbonně v Paříži, kde též studoval malířství u P. Bonnarda, E. Vuillarda, M. Denise, P. Sérusiera a F. Vallotona na Académie Ranson. Absolvoval studijní cesty do Nizozemí, Dalmácie, Ruska. Věnoval se malbě a kresbě, ve figurální tvorbě maloval portréty a postavy žen a matek s dítětem, v krajinomalbě zobrazoval Třebíčsko. Ve své tvorbě čerpal z podnětů impresionismu. Byl členem Umělecké besedy a Bloku výtvarných umělců. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách NG Praha a GHMP v Praze, GVU v Ostravě a jinde.

306697. Podzim u vody
Dražba ukončena:24.11.2020 20:28:20
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:2 300 Kč