Bobeš Svoboda - Zimní řeka

Olej na kartonu, 47x47 cm. Signováno vpravo dole Bobeš Svoboda 31. Rám, pasparta, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1885 – 1974
Malíř. Na radu Mikoláše Alše začal soukromě studovat malířskou školu Aloise Kalvody, poté studoval figurální a portrétní malbu u Karla Reisnera, také u M. Alše. V r. 1904 začal spolupracovat se spolky Mánes a Myslbek, od r. 1906 vystavoval v Praze i jinde. Prošel 1. světovou válkou, pro vojenské muzeum maloval výjevy z války. Po válce se odstěhoval do Mohelna a začal se zajímat o mohelenskou hadcovou step.

Bobeš Svoboda
33936. Zimní řeka
Dražba ukončena:27.06.2019 18:28:06
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 600 Kč