Břetislav Šebek - Objekt

Nejdelší strana: 66 cm

Kombinovaná technika na kartonu, 62x42 cm. Signováno vzadu Břetislav Šebek 1995. Rámováno.

Pozn.: Rámy mírně poškozeno. Dílo pochází přímo z rodiny autora.

o autorovi: 1925-1998
Grafik, malíř. V roce 1944 absolvoval Státní grafickou školu u profesorů Zdeňka Balaše, Karla Müllera a Josefa Solara. V letech 1944–1950 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesorů Františka Tichého, Aloise Fišárka a Antonína Pelce. Byl zaměstnán v barrandovském filmovém studiu jako odhadce, od roku 1953 do roku 1985 byl výtvarníkem propagačního oddělení ÚPF v Praze a členem jejích komisí. V roce 1952 se stal členem Jednoty umělců výtvarných v Praze. V roce 1968 po vstupu vojsk do Československa odjel s rodinou do Londýna, kde pracoval u soukromé reklamní agentury. V roce 1969 se vrátil do Prahy, pokračoval ve svém dosavadním zaměstnání a ve volném čase se věnoval další tvorbě, převážně krajinomalbě. V devadesátých letech se zaměřoval zejména na obrazy velkého formátu s apokalyptickými a eticky zaměřenými obsahy, i malby kaligraficky abstraktního rázu. Zabýval se plakátovou tvorbou, knižní a časopiseckou ilustrací. Od roku 1997 má ve vodním hradu v Budyni nad Ohří stálou výstavu obrazů z let 1960-1997. Podílel se také na kolektivních výstavách např.: Praha-1954, 1955, 1989, 1998; Karlovy Vary – 1960, 1962 – 1964; Portugalsko – 1997; Austrálie – 1997 aj. Svou tvorbou je zastoupen ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Městské galerii v Brně aj.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 31 000 Kč

101629. Objekt
Dražba ukončena:28.09.2023 22:45:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč 28.09.2023 22:18:07 8053