Čechy 2. pol. 19. stol.

36447. P. Maria Svatotomská - Brněnská

popis: Olej na plátně, 87x53 cm. Malba je devoční kopií známého milostného obrazu P. Marie Svatotomské, zvané též P. Marie Starobrněnská či Brněnská. Jedná se o obraz madony typu Hodegetrie, který byl již před rokem 1373 uctíván v augustiánském kostele sv. Tomáše v Brně, odkud byl v roce 1783 přenesen do kostela Nanebevzetí P. Marie při bývalém klášteře cisterciaček na Starém Brně. Znázorněná postava P. Marie je zahalena v tmavě červené maforion, u krku sepnuté kosočtverečnou sponou. Ježíšek usazený na matčině levém předloktí žehná pravou rukou a v levici drží zavřenou knihu. Barevnost ztemnělá, pozadí obrazu je zlacené s konturou znázorněními nimby svatozáří, korunami na hlavách obou a řeckými monogramy "MR" a "TU" v obou horních rozích. Nesignováno. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Přiloženo Osvědčení k trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty vydané NPÚ.

dražba ukončena: 30.10.2019 19:03:00

vyvolávací cena: 1 000 Kč

vydraženo za: 5 500 Kč