František Čermák - Kytice růží

Olej na plátně, 64x56 Signováno vpravo dole Fr. Čermák. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 79 cm

o autorovi: 1822 – 1884
Malíř. Studoval na pražské Akademii historickou malbu u F. Tkadlíka a Ch. Rubena. Studijně navštívil Německo, Itálii, Dalmácii. Delší dobu studoval v Belgii a ve Francii. Vrátil se do Prahy a od r. 1878 zde působil jako profesor na Akademii. Maloval historické výjevy, oltářní obrazy a žánrové obrázky z cest.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 110 000 Kč.

72976. Kytice růží
Dražba ukončena:24.02.2022 20:55:06
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč