Akvarel, 6x7 cm, nesignováno, rám, pasparta, zaskleno.
o autorovi: 1821 - 1902
Narodila se v Praze. Malbě se učila u svého otce, malíře Augusta Piepenhagena. Byla také významnou mecenáškou umění. V Praze zřídila soukromou malířskou školu pro dívky a z její pozůstalosti byla zřízena nadace pro podporu mladých krajinářů. Její díla jsou zastoupena v NG v Praze a v Kanceláři prezidenta republiky.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 410 000 Kč