Olej na sololitu, 50x70 cm. Signováno vpravo dole D. Zemánková. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 78 cm
o autorovi: 1967
Narodila v Libině na severní Moravě v umělecké rodině. Její dílo vychází z tradic realismu v české krajinomalbě. Inspiruje se krajinou z okolí Jesenicka, jižních Čech, Železných hor a Českomoravskou Vysočinou. Dnes má autorka za sebou více jak padesát úspěšných samostatných výstav. Její obrazy jsou zastoupeny v soukromých sbírkách nejen u nás, ale i v mnoha zemích světa.