Olej na plátně, 40x33 cm, signováno vpravo dole Famíra, rám.
1900, Hlinsko - 1970, Praha
Neškolený malíř, který se hlásil k proletářskému umění. Po válce se zabýval politickou tématikou a malbou průmyslových krajin. Jako sochař vytvořil několik portrétů politiků. Vystavoval zejména v Praze.
Pozn.: Současná majitelka získala dílo přímo od autora.