Emanuel Famíra - Cihelna v zimě

Olej na plátně, 72x165 cm, signováno vpravo dole Famíra, rám.

1900, Hlinsko - 1970, Praha
Neškolený malíř, který se hlásil k proletářskému umění. Po válce se zabýval politickou tématikou a malbou průmyslových krajin. Jako sochař vytvořil několik portrétů politiků. Vystavoval zejména v Praze.

Pozn.: Malba místy poškozena. Doporučujeme čistit.

2353. Cihelna v zimě
Dražba ukončena:27.05.2015 21:41:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:14 000 Kč