Evropa kolem roku 1900 - Portrét mladé dámy

Olej na plátně, 60x50 cm. Nesignováno Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 84 cm

Díváme se na portrét dívky od evropského malíře kolem roku 1900. Modelka sedí otočená směrem k divákovi, její pohled je veden mimo obrazovou plochu. V protikladu k jemným rysům mladé tváře a svěžímu ruměnci, její oči jsou poznamenány smutkem, koutky úst jsou skleslé. Jedná se o zachycení hlubokého vnitřního prožitku. Jemná pleť modelky vyniká na pozadí druhého plánu a šatů provedených v temných tónech. Hluboká psychologizace postavy provedená s velkým mistrovstvím činí toto dílo kvalitní ukázkou evropského portrétu přelomu 19. a 20. století. Po určení autorství zcela jistě značně stoupne hodnota tohoto díla.

Evropa kolem roku 1900
105518. Portrét mladé dámy
Dražba ukončena:29.11.2023 22:17:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 100 Kč

3 100 Kč 29.11.2023 21:49:31 358
3 000 Kč 08.11.2023 17:53:23 12714