F. Adamc  - U konírny

Olej na malířské desce, podlepený plátnem, 70x80 cm, signováno autorsky vpravo dole, rámováno v profilované autorské mistrovské liště vhodně doplňující barevné pojetí uměleckého díla.
Motivem díla je zátiší místnosti pro chovatele koní či milovníka koní, zobrazené předměty jsou zvoleny tak, aby atmosféra navazující na chov koní byla dokonalá, teplo sálá z kamen, koňský chomout jasně stylizuje diváka do koňského prostředí. Židle záměrně dominantně umístěná v pravém plánu obrazu přímo vyzývá k návštěvě, jakoby v očekávání příchodu další osoby.
Obraz vykazuje mistrovské pojetí projevující se zejména v celkové kompozici díla a poselstvím vlastní myšlenky díla stylizovaného do dominantní židle a tzv. „kola věčnosti“, úmyslně dominantně namalovaného kola od koňského vozu, umístěného do rohu místnosti, avšak v centru obrazu. Krásné dílo s mimořádným poselstvím!

F. Adamc
56701. U konírny
Dražba ukončena:04.03.2021 22:21:40
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:3 700 Kč