Ferdinand Engelmuller - V parku

Litografie, 12x19 cm, signováno vpravo dole Engelmuller, rám, zaskleno.

1867, Praha - 1924, Praha
Žák AVU (1889-1894; prof. Julius Mařák). Roku 1897 zakládá malířskou školu, která vychovala řadu umělců (Ot. Nejedlý, Jar. Šetelík,...). Studijně vycestoval do Ruska, Itálie, Švýcarska, Holandska i Tyrolska. Roku 1908 byl jmenován řádným členem Union internationale des Beaux-Arts v Paříži. Věnoval se především krajinomalbě. Tvořil zasněné krajiny, staré parky, opuštěné a zarůstající klášterní i zámecké architektury a pittoreskní zákoutí Prahy. Oblíbil si zejména oblasti Polabí, Českomoravské vysočiny a Šumavy. Namaloval ale také mnoho obrazů v zahraničí. Velkou část své tvorby věnoval pastelovým pracem. Vystavoval v Paříži, Londýně, Berlíně a mnoha dalších metropolích.

Pozn.: Papír poškozen.

6797. V parku
Dražba ukončena:30.11.2016 21:32:00
Vyvolávací cena:300 Kč
vydraženo za:600 Kč