Ferdinand Engelmuller - Zimní krajina

Pastel, 45x65 cm, signováno vpravo dole F. Engelmüller 1917, rám, zaskleno.

Pozn.: Rám mírně poškozen. Konzultováno a pravost ověřena PhDr. Michaelem Zachařem. Autentičnost malby a podpisu prověřena akademickým malířem a restaurátorem Martinem Martanem.

o autorovi: 1867, Praha - 1924, Praha
Žák AVU (1889-1894; prof. Julius Mařák). Roku 1897 zakládá malířskou školu, která vychovala řadu umělců (Ot. Nejedlý, Jar. Šetelík,...). Studijně vycestoval do Ruska, Itálie, Švýcarska, Holandska i Tyrolska. Roku 1908 byl jmenován řádným členem Union internationale des Beaux-Arts v Paříži. Věnoval se především krajinomalbě. Tvořil zasněné krajiny, staré parky, opuštěné a zarůstající klášterní i zámecké architektury a pittoreskní zákoutí Prahy. Oblíbil si zejména oblasti Polabí, Českomoravské vysočiny a Šumavy. Namaloval ale také mnoho obrazů v zahraničí. Velkou část své tvorby věnoval pastelovým pracem. Vystavoval v Paříži, Londýně, Berlíně a mnoha dalších metropolích.

12325. Zimní krajina
Dražba ukončena:20.09.2017 19:57:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:6 500 Kč