Filip Kudrnáč - Horské pleso

Olej na plátně, 95x70 cm. Signováno vpravo dole Filip Kudrnáč 2002. Nerámováno.

Nejdelší strana: 95 cm

Filip Kudrnáč tíhne ke klasickému malířskému projevu, pro nějž je stěžejní důraz na kvality působení barvy a světla. Tato tendence se výborně snoubí s autorovým citem pro volbu poutavých krajinných motivů. V případě předloženého obrazu se jím stal pohled na horské pleso, nad nímž se zdvihá terén horské krajiny. Kulisu celého výjevu tvoří majestátní masiv. Na obraze jednoznačně vyniká senzualistická krása, která promlouvá z pronikavé modře plesa, na jehož hladině se částečně odráží barva oblohy, i z celkově harmonického barevného vyvážení. Příjemný uklidňující dojem vzniká také díky perfektně odpozorovanému měkkému zvlnění terénu s množstvím výběžků. Prostřednictvím rozostřených obrysů z malby dýchá poetická sublimní atmosféra, která připomene osvobozující pocit člověka při kontaktu s přírodou. Jedná se o esteticky vysoce hodnotné výtvarné dílo velmi ceněného autora.

o autorovi: 1975
Malíř, sochař. Studoval Střední výtvarnou školu Václava Hollara, poté AVU v Praze, obory sochařství a technika malby. Od r. 2013 působí jako lektor klasické malby a kresby v Ateliéru Praga Prima. Zabývá se klasickou malbou aktu, také krajiny, navazuje na práce starých mistrů. Vystavuje doma i v zahraničí, jeho práce jsou součástí soukromých sbírek po celém světě.

113077. Horské pleso
Dražba ukončena:28.03.2024 20:55:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč
vydraženo za:3 000 Kč

3 000 Kč 28.03.2024 20:30:40 5801