Jsme připraveni stejný prostor poskytnout také dalším sběratelům
Olej na plátně, 72 x 100cm, rámováno v reprezentativním masivním uměleckém vídeňském rámu bohatě ornamentálně zdobeném v rozích se hnědě tmavou patinací. Výjev ze zámeckého parku panství Liechtenstein v Lednici na Moravě – Eisgrub, kde se dodnes nacházejí raritní duby až 400 let staré! Zvláště na parcelách parku mezi zámkem Lednice a zámkem Janohrad, kde se natáčel i film Cesta do pravěku z důvodu monumentálních dubů na rozlehlých travnatých plochách. Vynikající mistr malby nám na tomto díle demonstruje uplatnění české krajinářské vynikající školy s bezkonkurenční virtuozitou. Mimořádná nabídka na trhu s uměním! Výborná příležitost pro sběratele a milovníky zámeckých skvostů Liechtensteinů včetně Lednicko-Valtického areálu!
František Hodonský (*19. února 1945, Moravský Písek) je český malíř, grafik, sochař, básník a vysokoškolský pedagog. František Hodonský se narodil v rodině malíře-krajináře a grafika Františka Hodonského st. (1925-1999) a základům malby se učil u svého otce. V letech 1959-1963 navštěvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti, obor propagace a dekorace (prof. Vladimír Hroch). Od roku 1963 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru krajinářské a figurální malby u prof. Františka Jiroudka. Absolvoval také kursy grafických technik u prof. Ladislava Čepeláka (1963-1964). Byl do roku 1987 restaurátorem Státních restaurátorských ateliérů v Praze a pak do roku 1989 restaurátorem Českého fondu výtvarných umění. Roku 1990 byl jmenován docentem a vedoucím ateliéru krajinářské a figurální malby na Akademii výtvarných umění v Praze v Praze, v letech 1991-1997 zde působil jako profesor malby. Od roku 1998 byl profesorem a vedoucím ateliéru současné malby na Akademii umění v Banské Bystrici. Je členem Umělecké besedy (1992) a SČUG Hollar (1996).
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 150 000 Kč.