Olej na plátně, 57x68 cm, signováno vpravo dole Fr. Holan, rám.
1882-1949, Předbořice
Žák UMPRUM a speciální školy prof K. Maška v Praze (1905-1911). Věnoval se převážně krajinomalbě, byl členem Jednoty umělců výtvarných, s níž také vystavoval. Studijně procestoval především Rusko.
Pozn.: Pochází z majetku rodiny autora.
o autorovi: 1882 – 1949
Malíř. Vyučil se nejprve malířem pokojů, pak studoval na UMPRUM v Praze a ve speciální škole K. V. Maška. Věnoval se převážně krajinářství, vystavoval s JUV, jejímž byl členem.