Olej na plátně, 30x21 cm. Signováno vlevo dole Rumpler. Rámováno.
Nejdelší strana: 45 cm
Předložená olejomalba od Františka Rumplera zachycuje pohled na rušnou ulici, kde divákovu pozornost zaujme postava mladíka v popředí kompozice, který svým oděvem a postavením výrazně vyniká ve svém okolí. Pohled diváka je dále veden ke druhému plánu, kde spatřuje dvojici postav mladých dívek, které se zaujetím pozorují mladého muže. Pozornost, jakou dívky mladíkovi věnují svědčí o tom, že se jedná o nečekanou návštěvu malého městečka. V druhém plánu vidíme dívku, která se věnuje práci a další postavy na pozadí kompozice, kde v dálce je viditelný kostel. Bezprostřednost kompozice je podtržena hejnem hus v blízkostí mladíka, které dovršují žánrové pojetí scény. Kompozici dominuje potlačená barevnost, která dovoluje vyniknout jasným kontrastům oděvů zobrazených postav. Jedná se o nepochybně kvalitní malbu, která svědčí o vysokém mistrovství autora a doporučujeme ji jako skvělou finanční investici.
o autorovi: 1848 – 1922
Franz Rumpler byl rakouský malíř žánrových obrázků.