František Xaver Margold - Pražské panorama

Akvarel, 60x80 cm. Signováno vpravo dole F.X. Margold 1941. Rám, sklo.

o autorovi: 1887 -1967
Malíř, restaurátor, technický úředník, architekt a památkář. Studoval na Vyšší stavební škole v Plzni, pracoval u architekta Kamila Hilberta. Podílel se na výzdobě svatováclavské kaple chrámu sv. Víta a restaurování a úpravách dalších částí chrámu. Vedle své práce maloval akvarely a kreslil, zejména architekturu a interiéry, restauroval sgrafita a fresky. Vystavoval v Praze a v Plzni, publikoval odborné a populárně naučné články v západočeském tisku.

František Xaver Margold
25064. Pražské panorama
Dražba ukončena:28.11.2018 21:27:40
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 000 Kč