Akvarel, 60x80 cm. Signováno vpravo dole F.X. Margold 1941. Rám, sklo.
o autorovi: 1887 -1967
Malíř, restaurátor, technický úředník, architekt a památkář. Studoval na Vyšší stavební škole v Plzni, pracoval u architekta Kamila Hilberta. Podílel se na výzdobě svatováclavské kaple chrámu sv. Víta a restaurování a úpravách dalších částí chrámu. Vedle své práce maloval akvarely a kreslil, zejména architekturu a interiéry, restauroval sgrafita a fresky. Vystavoval v Praze a v Plzni, publikoval odborné a populárně naučné články v západočeském tisku.