František Xaver Procházka - Pasáček ovcí

Olej na plátně, 78x90 cm. Signováno vpravo dole Procházka Frant. 1917. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1887-1950
Narodil se ve Střebsku u Příbrami. Začínal jako malíř pokojů, svůj talent uplatnil při restaurování fresek na několika zámcích. Studoval na AVU v Praze u profesorů Pirnera, Bukovace a Schweigera. Podnikl několik studijních cest po Evropě. Vytvořil ilustrace do učebnic i encyklopedie. Ve své tvorbě krajinářské se inspiroval přírodou Polabí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 15 000 Kč

68660. Pasáček ovcí
Dražba ukončena:24.11.2021 20:27:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:4 500 Kč