Olej na plátně, 45x60 cm, signováno vpravo dole F. Kausek 44, rám.
1890, Kostelec nad Černými lesy
Žák UMPRUM v Praze. Poté studia na AVU (prof. Thiele). Vycestoval do Španělska a na Korsiku. Věnoval se zejména krajinomalbě.
Pozn.: Rám poškozen. Malba místy poškozena.