František Viktor Mokrý

1758. Dubrovnické hradby

popis: Akvarel, 24x32 cm, signováno vlevo dole F.V. Mokrý, rám, pasparta, zaskleno.

1892, Praha - 1975, Praha
Student UMPRUM (1910-1913, prof. Dítě, Hofbauer a Preisler), poté přešel za Preislerem na AVU (1913-1915). Podnikl zahraniční cesty po Německu, Dalmácii i Itálii. Nějakou dobu pobýval v okolí Dubrovníku. Malíř figurálních kompozic, genrů, krajin, podobizen a zátiší. Byl také grafikem a ilustrátorem. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

dražba ukončena: 28.01.2015 19:24:46

vyvolávací cena: 300 Kč

vydraženo za: 1 800 Kč