Olej na plátně, 41x60 cm. Signováno vpravo dole G. J. Delfgaauw. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 83 cm
Geraldus Johannes Delfgaauw byl velmi talentovaný a technicky vyspělý malíř, v jehož díle se prosazovaly charakteristické prvky holandské krajinomalby. Velmi dobře je to patrné i nabízeném díle s loděmi kotvícími v městském přístavu. Mírnou diagonálu kompozice na horizontu uzavírá typicky nízký horizont s urbánní krajinou. Zejména markantní je zacházení s paletou, zvláště důraz na vystižení světla, které se koncentruje v levé části obrazové plochy. Odtud proniká do celého výjevu a dodává mu hloubku. Autor celkově dosáhl skvělých kombinací potlačených barevných odstínů s místně projasněnými barvami, které využil pro odlesky nebe na vodní hladině anebo pro osvětlené plochy městské zástavby. Ze scény dýchá prostá vyváženost propojená s příznačností holandské krajiny. Jedná se o výborného zástupce holandské krajinářské školy.
o autorovi: 1882 - 1947
Holandský malíř