Olej na kartonu, 35x50 cm. Signováno vpravo dole Ambrosová. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 63 cm
o autorovi: 1934
Malířka. Studovala VŠUP v Praze u K. Svolinského. Spolu s manželem, malířem Karlem Bořeckým, žili v Mostě, odkud také pocházejí její krajinky a městské motivy. Malovala také krajiny ze Slovenska a z Francie. Věnovala se rovněž figurální malbě i zátiší. Její práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i ve světě.