Nejdelší strana: 53 cm
Olej na plátně fixovaném na kartonu, 53x41 cm. Signováno vlevo dole I. Šebestík. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Na předloženém díle Igora Šebestíka, absolventa pražské VŠUP, jsou zachyceny tři postavy hudebníků, které divák sleduje během hudební produkce. Na díle je předně nutno ocenit vysoce umný uvolněný rukopis, který se vyznačuje spontánním kladením barev ve výrazném nánosu s ponechanými tahy štětce. Tento živý bezprostřední způsob malby skvěle podtrhuje zvolená paleta, která zachycené protagonisty odděluje a přesvědčivě naznačuje prostorovost scény. Mistrně zvládnuté místně nahozené kontury figur svědčí o tom, že autor vedle malířského disponoval také značným kreslířským talentem. Igor Šebestík, který svá díla prezentoval na řadě výstav, se na tomto díle projevil jako skvělý kolorista s charakteristicky svobodným projevem.
o autorovi: 1943
Narodil se v Praze. Malíř, ilustrátor, sochař. Vystudoval VŠUP v Praze, ateliér užité a monumentální malby. Jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách např. Národní Galerie v Praze, Památník v Terezíně, ČFVU v Praze.
Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 22 000 Kč