Ivan Jakeš - Pták

Keramika, průměr: 33 cm. Signováno Jakeš

Stav: Poškozeno. Stav ilustruje přiložená fotodokumentace.

Nejdelší strana: 33 cm

o autorovi: 1935
Sochař, keramik. Nejprve se vyučil elektromechanikem, později studoval na SUPŠ v Uherském Hradišti u S. Havelky a K. Hofmana, také u F. Podešvy. Vytvořil množství prací v oblasti průmyslového designu – pracoval jako designér v Osvětlovacím skle ve Valašském Meziříčí (lampy). Od r. 1976 ve volné tvorbě. Začínal malířstvím a sochařstvím, pak přešel ke keramice. Jeho volné plastiky oscilují mezi zahradní keramikou a interiérovou plastikou. Námětem jeho výtvarných děl je lidová poezie a starověká mytologie. Jeho práce jsou ve sbírkách Vlastivědného ústavu Vsetín a Slezského muzea v Opavě.

vydraženo top
112567. Pták
Dražba ukončena:10.03.2024 20:02:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:1 000 Kč

1 000 Kč 09.03.2024 18:39:03 14918