Ivan Mládek - V pražské ZOO frčí tanga

Olej na plátně, 60x80 cm. Signováno vlevo dole I. Mládek. Rámováno.

Nejdelší strana: 92 cm

o autorovi: 1942
Kreslíř, malíř, skladatel, zpěvák, textař. Studoval na VŠE v Praze. Od 60. let minulého století se zabýval malbou a kresleným humorem. Spolupracoval s časopisem Mladý svět. Společně s Jaroslavem Myslivečkem vytvářeli monumentální antiperspektivní obrazy. Společné obrazy podepisovali Josef II. Později začal Mládek své motivy realizovat v samostatné, naivisticky laděné stylizované malbě.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 330 000 Kč

94763. V pražské ZOO frčí tanga
Dražba ukončena:31.05.2023 23:02:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:110 000 Kč