Ivo Příleský - Benátky

Pastel, 43x61 cm. Signováno vpravo dole Příleský. Rám, pasparta, sklo.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1928 – 1993
Malíř, sochař. Studoval na ČVUT v Praze, pak u profesorů Salcmana a Boudy na PedF UK, souběžně studoval historii. Začínal jako sochař, později se věnoval komorní a monumentální malbě, pracoval též s kovem a dřevem. Častou inspiraci nacházel v biblických a starověkých příbězích, v historii a literatuře. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách MU v Olomouci, GVU v Ostravě a jinde.

67903. Benátky
Dražba ukončena:24.10.2021 20:42:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:800 Kč