Jan Rambousek - Růže ve váze

Olej na překližce, 73x55 cm, signováno vlevo dole Jan Rambousek 1939, rám.

1895, Praha - 1976
Žák pražské akademie (1914-1918; prof. Preisler, Nechleba a Švabinský). Roku 1921 získal studijní stipendium a vycestoval do Paříže, kde se vzdělává na École des Beaux art (prof. Waltner). Tvoří především lepty, grafické listy a litografie. Za své znalosti v oboru tiskařství získal mnoho ocenění a roku 1938 byl jmenovám ředitelem Státní tiskárny. Roku 1948 navrhl písmo Medieval Z. pro sady prvních českých matic. Věnoval se krajinomalbě i portrétu. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

Pozn.: Vzadu razítko z výstavy.

5283. Růže ve váze
Dražba ukončena:28.09.2016 19:16:26
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:3 200 Kč