Jan Rambousek - U březového háje

Olej na plátně, 66x96 cm, signováno vpravo dole J. Rambousek, rám.

1895, Praha - 1976
Žák pražské akademie (1914-1918; prof. Preisler, Nechleba a Švabinský). Roku 1921 získal studijní stipendium a vycestoval do Paříže, kde se vzdělává na École des Beaux art (prof. Waltner). Tvoří především lepty, grafické listy a litografie. Za své znalosti v oboru tiskařství získal mnoho ocenění a roku 1938 byl jmenovám ředitelem Státní tiskárny. Roku 1948 navrhl písmo Medieval Z. pro sady prvních českých matic. Věnoval se krajinomalbě i portrétu. Hojně vystavoval u nás i v zahraničí.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

3025. U březového háje
Dražba ukončena:01.10.2015 22:03:00
Vyvolávací cena:1 500 Kč
vydraženo za:4 100 Kč