Jan Koblasa - Abstraktní struktura

Malba žárem, 50x66 cm. Značeno vpravo dole Koblasa 64. Rámováno.

Pozn.: Konzultováno a posouzeno prof. PhDr. Tomášem Vlčkem, Csc.

Nejdelší strana: 69 cm

o autorovi: 1932 - 2017
Sochař, malíř, kreslíř, grafik, scénograf. Narozen v Táboře. Studoval AVU v sochařském ateliéru u J. Landy, O. Španihela a K. Pokorného. Dále studoval dva semestry scénografii na DAMU u F. Tröstera. Po roce 1968 emigroval a v německém Kielu založil sochařskou školu. Jeho dílo je ceněné hlavně v zahraničí. Po roce 1990 se často vracel do vlasti, působil jako nástupce K. Nepraše v jeho ateliéru na AVU. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách českých i světových.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 1 200 000 Kč.

posouzeno znalcem
154018. Abstraktní struktura
Zbývá:26 dnů, 14 hodin
Konec dražby:25.02.2026 20:37:00
Vyvolávací cena:3 000 Kč