Jan Rusňák - Krojované dívky

Olej na plátně, 76x64 cm. Signováno vpravo dole Podol. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen. Malba poškozena.

o autorovi: 1911 – 2001
Malíř. Studoval na AVU v Praze v malířské speciálce u prof. V. Nechleby. V jeho tvorbě převažovaly figurální náměty, v krajinomalbě zachycoval i zemědělské práce. Později se soustředil téměř výhradně na pohledy na krajinu, zvláště Českomoravské vrchoviny, a také na periferii měst. Vystavoval nejčastěji ve východních Čechách.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 6 000 Kč

Jan Rusňák
308683. Krojované dívky
Dražba ukončena:18.05.2021 20:10:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:1 000 Kč