Jan Vochoč - Ulička

Olej na plátně fixovaném na kartonu, 46x34 cm. Signováno vpravo dole Jan Vochoč. Rám.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1865 - 1920
Byl český malíř. Studoval na Akademii výtvarného umění v Praze a Mnichově, kde byl žákem Gysise a Hertericha. Podnikl studijní cesty do Bulharska a Paříže. Během pobytu v Paříži byl ovlivněn Monetem a pointilisty. V Praze se specializoval na náměty z Malé Strany a Hradčan. Některé obrazy vytvořil v duchu pointilismu, zejména pražská panoramata.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 48 000 Kč.

Jan Vochoč
28892. Ulička
Dražba ukončena:27.02.2019 20:39:00
Vyvolávací cena:1 000 Kč
vydraženo za:6 500 Kč