Kresba, 33x46 cm. Signováno vlevo dole. Rám, sklo.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 68 cm
o autorovi: 1926 – 1986
Malíř, grafik, sochař a ilustrátor, odborník na čínské výtvarnictví. Na keramické škole v Teplicích studoval obor sochařství a následně malířství, poté na VŠUP v Praze u K. Svolinského. Pak odcestoval do Číny, kde studoval umění u prof. Li Chuana na Ústřední akademii v Pekingu. Po čtyřech létech se s korejskou manželkou vrátil do Československa. Spektrum jeho tvorby bylo široké. Maloval a kreslil komorní grafiky, vytvářel architektonickou keramiku i skleněné mozaiky, bronzové plastiky, drobnou keramiku malovanou kobaltem pod glazurou, také ilustrace. Jeho oblíbenou technikou byla tradiční čínská malba tuší na rýžový papír.