Akvarel na kartonu, 32x37 cm, signováno autorsky vpravo dole, datováno 32 (1932), rámováno v umělecké paspartě za použití galerijní zlacené vložky, zaskleno, rám dobový, autorsky bohatě ornamentálně zdobený páskovým kaskádovitým dekorem s patinovaným zlatým povrchem. Rozměr díla i s rámem 57x60 cm.
Na Západě jsou díla malovaná technikou akvarelu ceněna daleko více než olejomalby právě pro neopravitelnost případné chyby u akvarelu, kdy naopak u olejů lze přemalovat každý omyl. Proto u akvarelu každá barevná skvrna už zůstává trvale na ploše bez možnosti další barevné škály. Pro náročnost této malby se značná spousta malířů této technice vyhýbá.
Toto dílo patří mezi mimořádné práce zatím cenově dostupného významného umělce, jehož život předčasně ukončila deportace do koncentračního tábora. Mistrovsky provedený akvarel s tak perfektně zvládnutou perspektivou jen potvrzuje stoupající hodnoty děl umělce, které se již na českém trhu s uměním v podstatě ani nevyskytují. Dobrovolský. Mimořádná sběratelská nabídka!
Jaroslav Dobrovolský (5. října 1895 Lužice u Hodonína – 29.dubna 1942 Mauthausen, Rakousko) byl učitel, výtvarník a komunální politik. V letech 1935 až 1938 byl starostou města Hodonína. Od roku 1929 obesílá výstavy exlibris v Los Angeles Museum of History, Science and Art. Grafické dílo: Hrady a zámky v Podyjí, Z Pováží I., Z Pováží II., Bratislava, Uherský Ostroh, Břeclav, Bzenec, Hodonín aj. Exlibris – vytvořil přes 200 knižních značek. Ilustroval svými grafikami přes 60 knih.