Jaroslav Melichárek - Stodoly

Olej na sololitu 35x50 cm Nesignováno Rámováno

Stav: Rám poškozen, Malba mírně poškozena

o autorovi: 1910 – 1985
Malíř. Studoval na ČVUT v Praze, u O. Blažíčka, odkud přešel na UMPRUM k F. Kyselovi, posléze k O. Nejedlému na AVU v Praze. Maloval zejména krajiny, zátiší, portréty, také své vidiny a meditace. Pro jeho malbu je charakteristický křehký poetický výraz. Květiny zobrazoval přesným atlasovým způsobem. Věnoval se též restaurátorství fresek a obrazů.

38031. Stodoly
Dražba ukončena:27.11.2019 22:05:00
Vyvolávací cena:600 Kč
vydraženo za:1 700 Kč