Olej na překližce, 18x23 cm. Signováno vpravo dole J. Melichárek 40. Rámováno.
Stav: Rám mírně poškozen.
Nejdelší strana: 36 cm
o autorovi: 1910 – 1985
Malíř. Studoval na ČVUT v Praze, u O. Blažíčka, odkud přešel na UMPRUM k F. Kyselovi, posléze k O. Nejedlému na AVU v Praze. Maloval zejména krajiny, zátiší, portréty, také své vidiny a meditace. Pro jeho malbu je charakteristický křehký poetický výraz. Květiny zobrazoval přesným atlasovým způsobem. Věnoval se též restaurátorství fresek a obrazů.