Jaroslav Melichárek - Zátiší s pomeranči

Olej na překližce, 18x23 cm. Signováno vpravo dole J. Melichárek 40. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

Nejdelší strana: 36 cm

o autorovi: 1910 – 1985
Malíř. Studoval na ČVUT v Praze, u O. Blažíčka, odkud přešel na UMPRUM k F. Kyselovi, posléze k O. Nejedlému na AVU v Praze. Maloval zejména krajiny, zátiší, portréty, také své vidiny a meditace. Pro jeho malbu je charakteristický křehký poetický výraz. Květiny zobrazoval přesným atlasovým způsobem. Věnoval se též restaurátorství fresek a obrazů.

82297. Zátiší s pomeranči
Dražba ukončena:07.08.2022 20:24:00
Vyvolávací cena:500 Kč
vydraženo za:500 Kč

500 Kč 07.08.2022 16:16:08 10751