Jaroslav Riedl - Potok v lese

Olej na plátně. 68x99 cm. Signováno vpravo dole J Riedl. Rámováno.

Stav: Rám mírně poškozen.

o autorovi: 1893 – 1945
Malíř a legionář. Studoval AVU v Praze u Vlado Bukovace, přešel k Janu Preislerovi. Ze zajetí v 1. světové válce se vrátil až v r. 1920, zůstal aktivním důstojníkem, byl předsedou výtvarného odboru v Památníku osvobození, pro který maloval na zakázku armády cyklus olejů „Československý voják v zahraničí“, pro Vojenskou akademii namaloval jezdeckou podobiznu prezidenta Masaryka. Koncem války byl uvězněn v koncentračním táboře, zahynul při pochodu smrti v květnu 1945.

41091. Potok v lese
Dražba ukončena:27.02.2020 20:50:00
Vyvolávací cena:800 Kč
vydraženo za:1 400 Kč