Jindřich Lenhart - Motiv z Letné

Olej na kartonu, 20x34 cm. Signováno vpravo dole J. Lenhart. Rám.

Pozn.: Rám i malba mírně poškozeny.

o autorovi: 1878 – 1955
Malíř, sochař. Vyučil se malířem písma a dekorací. Pracoval ve Vídni a v Praze, kde navštěvoval večerní kurzy na UMPRUM. Od r. 1902 žil a pracoval v Olomouci, kde do r. 1928 vedl dílnu na výrobu dekorací pro divadla, veřejné místnosti a spolky. Poté se věnoval malbě. Byl především krajinářem (olomoucká zákoutí, předměstské motivy, okolní krajina), maloval zátiší i kytice. Byl spoluzakladatelem Klubu přátel umění v Olomouci a spoluzakladatelem Krajské galerie v Olomouci, Vystavoval doma i v zahraničí.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 7 000 Kč.

Jindřich Lenhart
29462. Motiv z Letné
Dražba ukončena:27.03.2019 18:35:30
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 300 Kč