Jindřich Příhoda - Vodník

Akvarel, 36x45 cm. Signováno vpravo dole Jindřich Příhoda 1945. Rám, sklo.

Pozn.: Rám mírně poškozen.

o autorovi: Narodil se v Božejově u Pelhřimova roku 1892.
Studoval AVU v Praze u profesorů Bukovace, Preislera a Hynaise. Ve své tvorbě se zabýval převážně pohádkovými motivy, které ztvárňoval v akvarelech, ale tvořil i olejomalby, pastely, perokresby a lepty.

Nejvyšší dosažená cena za dílo tohoto autora v aukci: 4 000 Kč

302114. Vodník
Dražba ukončena:12.11.2019 20:07:24
Vyvolávací cena:700 Kč
vydraženo za:1 000 Kč